Miriam Rodriguez Brüllová – Slovensko

Študovala na Štátnom konzervatóriu a Vysokej škole múzických umení v Bratislave (bakalársky diplom). Magisterský diplom získala roku 2001 v Kanade na Université du Québec à Montréal a na Université Laval v Quebecu pod vedením špičkového gitaristu Alvara Pierriho. U toho istého profesora sa v rokoch 2002 – 2003 zdokonaľovala v interpretačnom umení v rámci postgraduálneho štúdia na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni.
Ako aktívna účastníčka majstrovských kurzov pracovala so svetoznámymi gitaristami, ako sú Abel Carlevaro, Alvaro Pierri, Luise Walker, Oscar Ghiglia, Pavel Steidl, John Duarte, Hubert Käppel, Costas Cotsiolis, Zoran Dukić, Aniello Desiderio, Laura Young.
Získala najvyššie ocenenia na gitarových súťažiach na Slovensku, ako aj vo Viedni, Kutnej Hore, španielskej Toroelle de Montgrí a nemeckom Weikersheime.
Vystúpila ako sólistka pod taktovkou renomovaných dirigentov s viacerými známymi hudobnými telesami, napr. s Jerusalem Symphony Orchestra, Brandenburgisches Staatsorchester, Orchestra Fondazione Arena di Verona, Orchestra Sinfonica di Roma, Orquesta Filarmónica de Bogotá, Universal Philharmonic Seoul, Filharmonia Podkarpacka Rzeszow, Virtuosi di Praga, Talichovým komorným orchestrom, Orchestra da Camera di Lugano, Virtuosi Pragenses, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Štátnou filharmóniou Košice, Štátnym komorným orchestrom Žilina, Filharmóniou Bohuslava Martinů, Severočeskou filharmóniou, s orchestrami Cappella Istropolitana, Camerata Seoul a ďalšími. Vystúpila tiež so Zemlinského kvartetom (ČR), Aeoulus Quartet (USA), Kallaci Quartet (Južná Kórea), Stamicovým kvartetom (ČR), Mucha Quartet, Moyzesovým kvartetom a ďalšími zoskupeniami.
Predstavila sa v známych koncertných sálach ako napríklad v pražskom Rudolfine, berlínskom Konzerthause, kórejskom Seoul Art Center, rímskom Auditorium Conciliazione, veronskom Teatro Filarmonico a ďalších.
Okrem vystúpení na Slovensku hrala v mnohých štátoch Európy, v Južnej i Severnej Amerike, Afrike a v Ázii. Intenzívne sa venuje aj komornej hre v rozličných zoskupeniach s poprednými slovenskými, českými a maďarskými umelcami. Viedla majstrovské kurzy doma i v zahraničí, ako napríklad, Prahe, Moskve, Lime, Pretorii, Hersbrucku.
Nahráva pre Slovenský rozhlas, PragaDigitals (Francúzsko) a Pavlík Records (Slovensko). Je iniciátorkou a umeleckou riaditeľkou medzinárodného hudobného festivalu Bratislavská komorná gitara (od 2005), gitarovej súťaže Visegrad Guitar Competition a majstrovských kurzov Visegrad Music Youth Academy.
Pedagogicky pôsobila na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni, v súčasnosti učí na konzervatóriu v Bratislave. Hrá na nástroji od svetoznámeho nemeckého majstra Gernota Wagnera, ďalej Hansa van den Berga (Juhoafrická rep.) a Petra Matouška (Česká rep.).

Petr Matoušek – Česká republika

Čo povedali o gitarách Petra Matouška:
Vladimír Mikulka:
„Má nová kytara Matoušek mě překvapila už prvními notami. Byly naplněny velkou vitalitou a vzápětí jsem si všiml, že mám k dispozici obrovskou škálu dynamických odstínů k nimž se připojují hluboké expesivní barvy, jež mohu bez jakékoliv námahy míchat tak, jakoby samy přicházely z nějaké malířovy kouzelné palety. Výraznost a barvitost tohoto nástroje se mi stává každodenním fascinůjícím požitkem a inspiruje mě k nečekaným kytarovým dobrodružstvím“.
Zoran Dukic:
„Bylo pro me potesenim hrat na kytaru vyrobenou Petrem Matouskem. Jde o jeden z nejlepsich Double Topu na kterem jsem kdy hral“.
Petr Saidl:
„Petr Matoušek je podle mého názoru nejperspektivnějším českým stavitelem kytar. Jsem rád, že mohu koncertovat právě na jeden z jeho nástrojů, o němž nelze mluvit jinak, než v superlativech.“
Dr. Richard P. Leach M.D. – New York – USA
Hudebník a sběratel
„Jsem velice šťastný vlastník dvou Doble Topu Petra Matouška. Jeden cedr a jeden se smrkovou ozvučnou deskou. Jde v mnoha směrech o neuvěřitelné nástroje – jsou krásné na pohled, precizně zpracované ale hlavně mají překrasný zvuk. Cedrový top má jasný a velmi barevný hlas s dotekem španělského přízvuku. Ma vynikající projekci, přesto dokáže znít intimně. Smrkový top má podobné kvality basu ale navíc neuvěřitelnou sílu výškovové energii. Hrát na tuto kytaru je jako řidit závodní vůz. Vlastním několik dalších kytar, včeně dvou, které jsem sám zbudoval, ovšem kytary Petra Matouška náleží zcela do jiné kategorie a s jinými jsou zcela neporovnatelné. Již nyní nedočkavě čekám na svou třetí kytaru, kterou pan Matoušek pro mne staví.“